Organizační výbor
Sponzoři
Propozice

Itinerář MB-Senohraby

Letošní ročník Economy Run se konal v Senohrabech u Benešova ve dnech 21.-22.9.2002. Start i cíl soutěže byl na parkovišti u hotelu S.E.N. Trať byla rozdělena do dvou etap, které vedly okolím Senohrab, Milevska a Sázavy a měřila 300 km.

Letos poprvé byl na základě zkušeností ze soutěží Economy Run v zahraničí použit pro určení celkového pořadí v jednotlivých skupinách (Benzínové motory, Dieselové motory) a kategoriích tzv. index poměrné spotřeby FEI (Fuel Efficiency Index), který zohledňuje hmotnost soutěžících vozidel. Vypočítá se jako aritmetický průměr dosažené spotřeby a spotřeby vztažené na 1 tunu hmotnosti vozidla dle následujícího vzorce :
FEI = (N+N/m)/2
N - dosažená průměrná spotřeba v litrech
m - pohotovostní hmotnost vozidla (viz propozice)

Novinář

Nejnižší spotřeba s benzínovým motorem - 3,1 l/100 km.
Nejnižší spotřeba s naftovým motorem - 2,3 l/100 km, což je dosavadní rekord.

Ve skupině benzínových motorů letos díky přepočtu (zohlednění hmotnosti) Fabia porazila Felici, na třetím místě se umístila posádka s Octavií.
Vítěz ve třídě do 3000 ccm měl spotřebu pod 4 l/100 km - 3,949 l/100 km (motor 1,8 turbo s výkonem 110 kW).

Letos velká konkurence mezi vozy s dieselovými motory.
Osm z 25 klasifikovaných posádek s naftovými motory dosáhlo spotřeby menší než 3 l/100 km.
Dvacet posádek dosáhlo spotřeby menší než 3,5 l/100 km.