Hledáme řidiče třídy A


> > > >  Výsledky  < < < <
Startovní listina

dle Normované spotřeby
dle Emisí CO2

Závěrečné finale celoroční soutěže pod názvem "Hledáme řidiče třídy A", se uskutečnilo v Mladé Boleslavi. V sobotu 26.04.2008 se postavilo na start, před Servisními službami Škoda Auto, 57 posádek z celé České republiky. Soutěž organisovala společnost SEVEN za patronace Škoda Auto a dalších sponsorů. Na základě dobrých zkušeností zástupců této společnosti na soutěži Economy Run, byl pro zajištění vlastní soutěže vybrán Autoklub Škoda. Vozy byly různých značek i stáří.Převládaly vozy Škoda - 37 vozů. Mezi nejstarší patřila Škoda 105S. Byly zde i dva vozy Škoda GreenLine,kterými továrna dokazuje svůj positivní zájem o šetrnější přístup k životnímu prostředí. Dosažené výsledky v soutěži dokazují, že předpokládaný záměr je plněn.


Po provedení administrativní a technické přejímky a doplnění pohonných hmot, se vydaly v 10,30 hod. v minutovém intervalu, soutěžní posádky na trať dlouhou necelých 125 km. Trať vedla rozkvétající se jarní přírodou kolem hradů Bezděz, Valečov a Zvířetice.


Všichni soutěžící projevovovali nejen svůj upřimný zájem o tuto soutěž, ale především potěšení z toho, že pochopili podstatu myšlenky o efektivní a ekologičtější způsob jízdy v automobilech, bez ohledu na jejich stáří či provedení.


Na rozdíl od mezinárodní soutěže Economy Run,která se vloni jela v Ml.Boleslavi již po šestadvacáté, bojovala mezi řidiči jen jedna žena, která si však vedla velmi dobře, neboť se umístila uprostřed soutěžního pole na absolutním 25.místě.


Pro hodnocení soutěžících se použila kriteria z obdobných soutěží ve spotřebě PHM, organisovaných v Evropě pod hlavičkou FIA. Toto usnadnilo srovnávat výsledky automobilů s motory benzinovými a dieslovými.


Kriterium pro hodnocení vozů z hlediska ekologie se vzalo dosažené množství emisí CO2 (v gramech na ujetý kilometr). Zde se na 1.místě umístil p.Šimůnek Michal s vozem Škoda Fabie Combi 1,4 GreenLine (64,09), nasledovaný p.Radkem Kalouskem s vozem Audi A2, 12TDI (72,29) a p.Zlámalem Jiřím s vozem VW Polo 1,0 MPI (73,65).


Kriteriém pro hodnocení schopností řidičů bylo dosažené snížení spotřeby pohonných hmot v porovnání s výrobcem předepsanou normovanou spotřebou. Zde na 1.místě se umístil p.Tomáš Matějka s vozem Opel Astra 1,7 TDI (42,76%),dále p.Radek Fučík s vozem Renault Laguna 1,8 (51,03%) a p.Jiří Zlámal s vozem VW Polo 1,0 MPI (53,14%).


Pro finale celostátní soutěže, díky pochopení tiskového odboru a Servisních služeb Škoda Auto, byly vytvořeny velmi dobré podmínky, které ocenili především účastníci soutěže, kteří se v odpoledních hodinách spokojeně rozjížděli do svých domovů.


V září tohoto roku se v Ml.Boleslavi uskuteční další obdobná soutěž,a to 27.ročník mezinárodní Škoda Economy Run 2008 a napříč Evropou povede trať soutěže dlouhé více jak 2000km, se startem v Barceloně, pod názvem Eco Tour of Europe.


Autoklub Škoda, V. Klementa 839, 293 01 Mladá Boleslav, tel+fax : 326 321 344

E-mail : info@akskoda.cz            WWW : http://www.akskoda.cz