Propozice
 Dodatek č.1 (*.pdf)
Itinerář MB-Dzierźionów

Agentura PROBAY vydala CD s fotografiemi z letošního ročníku (cena 100 CZK). V případě zájmu kontaktujte prosím Milana Pitáka (mobil: +420 602 661 736).

Letošní ročník Economy Run se konal ve dnech 20.-21.9.2003 a po dlouhé době zavítal i do jiné země než je Česká republika. Startovalo se u prodejce vozů Škoda Centrum TMT v městečku Dzierźoniów v Polské republice. Cíl byl ale již opět v Kosmonosích u Mladé Boleslavi.
Náročná trať vedoucí podhůřím Krkonoš a Jizerských hor byla rozdělena do dvou dnů a měřila zhruba 330 km. První etapa končila v srdci nejvyšších českých hor v hotelu Harmony ve Špindlerově Mlýně.
Letos, stejně jako v minulém roce, byl pro celkového pořadí v jednotlivých skupinách (Benzínové motory, Dieselové motory) a kategoriích použit tzv. index poměrné spotřeby FEI (Fuel Efficiency Index), který zohledňuje hmotnost soutěžnících vozidel. FEI se vypočítává jako aritmetický průměr dosažené spotřeby a spotřeby vztažené na 1 tunu hmotnosti vozidla dle následujícího vzorce :
FEI = (N+N/m)/2
N - dosažená průměrná spotřeba v litrech
m - pohotovostní hmotnost vozidla (viz propozice)

Přes skutečně hornatý charakter trati dosáhli soutěžící vynikajících výsledků :

Nejnižší spotřeba s benzínovým motorem - 3,2 l/100 km.
Nejnižší spotřeba s naftovým motorem - 2,7 l/100 km.

Skupina vozů s benzínovým motorem
I letos se v celkovém pořadí provevilo přepočítávání dosažené spotřeby na koeficint FEI, takže vůz s absolutně nejnižší spotřebou obsadil druhé místo.
Stejně jako vloni se nezměnilo pořadí modelů na prvních třech místech - Fabia, Felicia a Octavia a až na několik výjimek všichni soutěžící dosáhli spotřeby nižší než 5 l/100 km, třetina z nich dokonce nižší než 4 l/100 km.

Skupina vozů s naftovým motorem
Novinkou soutěže byla účast vozů Fabia s novým motorem 1.4 TDI, které vyrazili obrazně řečeno přímo z výrobní linky a dosáhly spotřeby 3 l/100 km
Polovina z 21 posádek dosáhla spotřeby nižší než 3 l/100 km.
S výjimkou jedné posádky byla spotřeba nižší než 3,5 l/100 km.